Baro Başkanlarına polis izin vermedi!

Avukatlık Kanunu ve baro seçim sisteminde değişiklik yapılmak istenmesine karşı yürüyen ve aralarında Şanlıurfa Baro Başkanı Av Abdullah Öncel’in de bulunduğu baro başkanları Ankara’ya ulaştı. Ancak polisler, baro başkanlarının Ankara'ya girişlerine izin vermedi

 

ŞANLI HABER AJANSI- (ŞHA)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Avukatlık Kanunu ve baro seçim sisteminde değişiklik yapmak istemesine karşı birçok ilden “Savunma yürüyor” sloganıyla 19 Haziran günü yürüyüşe geçen baro başkanları Ankara’ya ulaştı. Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel’in de aralarında bulunduğu baro başkanları ile yönetim kurulu üyelerini, Eskişehir Yolu üzerinde Ankara Barosu heyeti karşılayacaktı ancak polis engel oldu. Baro başkanları, Ankara’ya girme haklarının olduğunu dile getirdi ama polisler “Valilik izni yok”  diyerek, avukatların geçişine izin vermedi.

Bunun üzerine Baro Başkanı Abdullah Öncel ve diğer baro başkanları, polislerin kendilerine Ankara’ya giriş izini verilinceye kadar oturma eylemi başlattı.

 

BARO BAŞKANI DURSUN’DAN SERT TEPKİ

Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve baro başkanı olarak Başkent’e girişlerine engel olunmasına tepki göstererek, slogansız, eylemsiz, zararsız ve tek tek girme taleplerinin de engellendiğini söyledi.

Dursun, “İşte bu resim bizim tam da anlatmak istediğimiz şeydir. Anayasa hukukunda hukuk devleti ve polis devleti tabirleri vardır. İşte hukuk burada, işte polis devleti orada” sözleriyle tepki gösterdi.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar