İş Başvurus sitesi
Ahmet Sağır

Ahmet Sağır

Mail: sanliurfa_tema@hotmail.com

BAHÇIVAN İŞ MERKEZİ AKIL TUTULMASI BİR PROJEDİR!

Son günlerde polemik konusu olan Ahmet BAHÇIVAN İş merkezinin yıkılıp yada yıkılmaması konusu… Sosyal medyada herkesin ağzına dolaşmış… YIKILMASINA KARŞI ÇIKANLAR… YIKILMASINI İSTEYENLER… Ne var ki yıkılmasını isteyenler bir hayli fazla görünmektedir. Tüm bu tartışmalar, polemikler sosyal medya da devam ederken anlamadığım bir gerçek var ki bu iş merkezi ile ilgili geçen ay ki Belediye Meclis toplantısında ne gündem konuları  arasında yer aldı. Nede bu konu ile ilgili Büyükşehir Belediyesinden ilgili bir açıklama geldi.

Bana kalırsa Ahmet BAHÇIVAN İŞ MERKEZİ biran evvel yıkılmalıdır. Çünkü bu İş merkezi başlı başına yanlış bir proje olup baştan beri dere yatağı üzerine kurulmuş akıl tutulması bir projedir.Tabi bu projenin mimarı da adından dan aldığı dönemin eski Belediye Başkanı Ahmet BAHÇIVAN’DIR. Bunun yanı sıra AHMET BAHÇIVAN İŞ MERKEZİ URFA’NIN BAĞRINA SAPLANMIŞ BİR HANÇERDİR! Basın ve medyada açıklamalar yapan Sn. Bahçıvan,“Adamlar sanki yıkmak İçin gelmiş yapmak İçin değil” eleştirisinde bulunsa da yanlış giden bir şeyler varsa elbetteki yıkılması gerekir. Şayet bu iddia doğru ise B.Şehir Belediye Başkanımız Sn. Zeynel Abidin Beyazgül, yerinde bir karar almıştır. Kaldı ki akıl tutulması olan bu iş merkezi bugün Büyük şehir Belediyesi yıkmazsa… yarın er yada geç Allah c.c.’ün afadı yıkar ve Allah c.c. o günleri bizlere göstermesin faturası da ağır olur. Ecdat, eğer bu dereyi açmışsa boşu boşuna açmamıştır. O zaman da AH, VAH’lar kimseye ne bir fayda ne de bir yarar sağlayacaktır. Doğa affetmez. O eski yağışlar tekrar geri döndüğünde bu iş merkezini silir süpürür.Ne can ne mal kalır. 

Aziz hemşehrilerim, çeşitli dönemlerde tartışmalara neden olan Ahmet BAHÇIVAN İŞ MERKEZİ dönemin Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA döneminde de bir kez daha gündeme gelmişti. Bu kezde bu iş merkezinin KARAKOYUN  İŞ MERKEZİ olarak isim değiştirilmesi kararı ile gündem konusu olmuş…Ne var ki; Sn. FAKIBABA döneminin Belediye meclis üyeleri yaptıkları yanlışın farkına varmış ve tekrar geri adım atarak AHMET BAHÇIVAN İŞ MERKEZİ isim hakkının iadesine karar vermişti. Aslında bir nevi mesaj vermek isteyen Sn. Fakıbaba döneminin Belediye meclis üyeleri, akıl tutulması olan AHMET BAHÇIVAN İş merkezinin bugün ne kadar yanlış bir proje olduğunu açıkça görmekteyiz. URFA’ NIN BAĞRINA SAPLANMIŞ BİR HANÇER olarak gördüğüm AHMET BAHÇIVAN İŞ MERKEZİ aslında kente hizmet değil, İhanettir! bu iş merkezinin altında bir hazine yatmaktadır.Hemde tarihi bir hazine… böyle dandik bir proje yerine acaba diyorum ki; Karakoyunun Beykapısından başlayıp  – Piazzaya kadar olan bölgeyi sağlı sollu geniş bir cadde olsaydı. Dereye de ağaçlandırma, peyzaj ve Temiz Fırat suyu bırakılsaydı acaba daha iyi olmaz mıydı?Amaç eğer şark çıbanı, tifo, dizanteri gibi hastalıkları kurutmaksa bu proje engel mi olacaktı? Hem kentin trafiği çözülmüş olacak, hemde kentimize çok güzel bir manzara katacak, hemde Karakoyundaki tarihi hazine gün yüzüne çıkmış…olacaktı. Belki de Eskişehir de Sn. Yılmaz Büyükerşan’nın porsuk çayı üzerinde yaptırdığı projeden daha güzel olacaktı. Kalın sağlıcakla…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar