İş Başvurus sitesi

Urfa Valiliği uyardı: Asla itibar etmeyiniz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfa Valiliği uyardı: Asla itibar etmeyiniz
Şanlıurfa’da sel faleketini fırsat bilerek telefonla dolandırıcılık yapmak isteyenlere karşı Şanlıurfa Valiliği’nden uyarı geldi. Şanlıurfa Valiliği, telefonla aradıkları vatandaşlara kendilerini Vali Salih Ayhan ve Özel Kalem olarak tanıtarak dolandırıcılık yapmak isteyen kişilere karşı uyarıda bulundu.

Şanlıurfa Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bugün Şanlıurfa’da sabit telefonlardan vatandaşlarımızı arayarak kendilerini İl Valisi Salih Ayhan ve Özel Kalem olarak tanıtan kişilerin, vatandaşları dolandırmaya yönelik girişimleri tespit edilmiştir. Engellilere yönelik tekerlekli sandalye temin edilmesi, okul yaptırılması, depremzedelere yardım toplanması gibi konularda vatandaşlardan yardım, kredi kartları, hesap numaraları ve kart şifrelerinin istenildiği; arayanların etkili ve inandırıcı olmak amacıyla vatandaşlarımıza ait açık kaynak bilgilerini de belirtilerek ikna ettikleri ve hesaplarından para çekme girişimleri tespit edilmiştir.

Bu şekilde cereyan eden olaylarda maddi ve manevi mağduriyetlerin yaşanmaması için vatandaşlarımızın bu tür aramalara asla itibar etmemeleri, bu tür bir olayla karşılaştıklarında kurumumuzu arayarak bilgi vermeleri gerekmektedir.

Hiçbir makamın ve kamu kurumunun vali yada özel kalem olarak vatandaşlarımızdan para istemesi, engellilere yönelik tekerlekli sandalye temin edilmesi gibi konular söz konusu değildir.

Art niyetli kişilerin tespit edilmesi ya da vatandaşlarımızın telefon dolandırıcılığına maruz kalması halinde en yakın polis merkezlerine bilgi verilmesi veya 112 (155) ihbar hatlarına şikâyette bulunmaları, aynı zamanda kurumumuzu da bilgilendirmeleri önem arz etmektedir.

Vali ve diğer mülki makamların iletişim kanallarını kullanarak vatandaştan hiçbir şekilde para talebinde bulunamayacağını saygıdeğer halkımıza bir kez daha hatırlatırız. Vatandaşlarımızın bu tür isteklere inanmamalarını, tanımadıkları kişilerden gelen telefonlara yanıt vermemelerini, hiç kimseyle banka şifrelerini ve kart numaralarını paylaşmamalarını önemle rica ederiz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
14 Mayıs'ta oy kullanacak seçmen sayısı belli olduÖnceki Haber

14 Mayıs'ta oy kullanacak seçmen sayısı...

Urfa'daki sel felaketinden bir acı haber daha!Sonraki Haber

Urfa'daki sel felaketinden bir acı haber...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar