İş Başvurus sitesi

Ünlü sanatçılar Urfa'da sahneye çıkacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ünlü sanatçılar Urfa'da sahneye çıkacak
Vali Hasan Şıldak, 25 Mayıs’ta başlayacak ve ünlü sanatçıların da konser vereceği Türkiye Kültür Yolu Festivalleri Şanlıurfa buluşmasına davette bulundu.  

Şanlıurfa’nın tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin tanıtılmasına yönelik çalışmalara her platformda destek vermeyi sürdüren Vali Hasan Şıldak, 25 Mayıs’ta başlayacak ve 8 gün sürecek Türkiye Kültür Yolu Festivalleri Şanlıurfa buluşmasına herkesi davet etti.

Gerek çevre illerden gerekse Türkiye’nin birçok ilinden gelecek misafirlerin Şanlıurfa’nın tüm güzelliklerini doyasıya yaşayabilmesi için gerekli tüm hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Vali Hasan Şıldak, “Şanlıurfa’mız gerek tarihi, gerek kültürü ve müziği gerekse gastronomi olmak üzere birçok zenginliği içerisinde barındıran nadide bir şehrimiz. Ben, herkesin hayat duraklarında mutlak suretle uğraması gerektiği bir adres olarak görüyorum Şanlıurfa’mızı. Tüm bu çerçevede Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından düzenlenecek Türkiye Kültür Yolu Festivalleri Şanlıurfa buluşması bizim için çok önemli. Turizm sezonunun devam ettiği ilimizde bu festivalimizin de unutulmaz anılarla misafirlerimizin hafızalarında kalacağına eminiz. Konserlerden sergilere, söyleşilerden atölyelere, çocuk etkinliklerinden dijital sanatlara kadar çok sayıda etkinliği içerisinde barındıracak buluşmamıza herkesi davet ediyorum. Biz ‘Şimdi Şanlıurfa Zamanı’ diyoruz, müzik ve kültürle harmanlanmış bu kadim topraklara davet çağrımızı yineliyoruz” dedi.

 

Türkiye Kültür Yolu Festivali

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali, Türkiye'nin en geniş uluslararası festivali olarak yer alıyor. 40 bin sanatçının katılımının hedeflendiği festivalin rotalarına 2024'te yeni eklenen 5 şehirle etkinlik düzenlenecek mekan sayısının 600'ün üzerine çıkması hedefleniyor. Türkiye Kültür Yolu Festivali'nin 25 Mayıs tarihindeki durağı ise inanç turizminin kalbi Şanlıurfa yer alıyor. Festivalin Şanlıurfa'nın turizm potansiyelini artırması, şehrin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımını sağlaması bekleniyor.

Bu arada program kapsamında Şanlıurfa’da ünlü sanatçılar Merve Özbey 26 Mayıs’ta, Berdan Mardini 27 Mayıs’ta, Tuğba Yurt 28 Mayıs’ta, Uğur Işılak 29 Mayıs’ta, Yavuz Bingöl 30 Mayıs’ta, Ferhat Göçer 31 Mayıs’ta, Gökhan Tepe 1 Haziran’da, Sinan Akçıl da 2 Haziran’da Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi yanında ücretsiz konser verecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Halk oyunları yarışmasına yoğun ilgiÖnceki Haber

Halk oyunları yarışmasına yoğun ilgi

Urfa’da Kobani tepkisiSonraki Haber

Urfa’da Kobani tepkisi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar