İş Başvurus sitesi

Şanlıurfa’da Konuşan Babacan, İktidara Sarı Kart Gösterdi!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa’da Konuşan Babacan, İktidara Sarı Kart Gösterdi!
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Genel Başkanı Ali Babacan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Şanlıurfa’ya geldi.

Babacan’a DEVA Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Kaplan ,İl Başkanı Mustafa Işık, Teşkilat işleri Başkanı Kavas DEVECİ, DEVA Partisi ilçe belediye Başkan adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

BÖYLESİNE BÜYÜK BİR SIKINTIYLA TÜRKİYE YAKIN TARİHİNDE HİÇ KARŞILAŞMADI  

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan gazetecilere yaptığı açıklamada,

" Peygamberler Şehri Şanlıurfa’dayız. Hem merkezde hem ilçelerde adaylarla birlikte programlar yapıyoruz. Ülkemizde tabi sıkıntılar çok büyük. Şanlıurfa'ya gelir gelmez emekliler vatandaşlarımızın şikayetleriyle karşı karşıya kaldık. Tabi çoğu içine atıyor. Sıkıntılarını rahat ifade edemiyor ama özellikle emeklilerin Türkiye’de büyük feryat ettiği bir dönemden geçiyoruz. Şuanda emekli maaşıyla geçinmek Türkiye’de çok zor. Emeklimiz kira ödüyorsa onun temel ihtiyaçlarını karşılaması bile imkansız. Böylesine büyük bir sıkıntıyla Türkiye yakın tarihinde hiç karşılaşmadı. Ülkemizin ekonomisi gerçekten çok büyük bir kriz yaşıyor aslında. Nüfusun yüzde 95’i bu krizi hissediyor.Bu krizi hissetmeyen halinden memnun olan sadece yüzde 5. Bunu da zaten TÜİK rakamlarıyla ortaya koymuş durumda. 5 yılda sadece Türkiye’deki nüfusun yüzde 5’inin geliri artmış durumda. Yüzde 95’inin geliri ya düşmüş ya sabit seviyede. Gerçekten büyük bir feryat var. Bununda en önemli sebebi TÜİK’in enflasyon rakamlarını doğru düzgün açıklamaması, gerçek enflasyonu saklaması. Biz yüzde 130 olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.   

 

 KALAN MİRASI YEDİLER YEDİLER AMA SONUÇTA MİRASTA BİTTİ  

Bu yılın bütçesinde sadece faiz ödemesi 1,254 trilyon olduğunu kaydeden Genel Başkan Babacan, milyonlarca çiftçi için tarıma verilen desteğin ise 91 milyar TL olduğuna dikkat çekti. Babacan, “Gerçekten Türkiye’de son yakın tarihimizde hiç bu kadar kötü yönetilmemişti. Ekonominin iyi olduğu dönemlerden kalan iyi bir miras vardı. Ve o mirası yediler yediler ama sonuçta mirasta bitti. Şuan Merkez Bankası’nın döviz rezervleri eksi 60 milyar dolara inmiş durumda. İnsafsızca harcadılar. Gerçekten bu kadar berbat bir ekonomi yönetimi Türkiye yakın tarihinde hiç görmedi. İktidar bu kötü yönetim tablosunu örtmek için her tarafı donatıyor. Kafanızı çevirirseniz yoğun bir flama, bayrak ile vatandaşlarımıza adeta psikolojik baskı uygulamakta. Yani ben güçlüyüm, benim varım harcıyorum. Hiç kimse bu iktidara mahkum değil. güç bizde, irade milletin iradesi. Sandıkta bu millet iradesini açıkça ortaya koyduğu anda bu millet hükümet iktidara sarı kart gösterir. Onun için biz sürekli cebimizde sarı kart taşırız. Diyoruz ki seçimlerden çıkacak sonuç mutlaka bir sarı kart olmalıdır. Ben bunu gösterince başkan niye kırmızı kart vermiyorsun. Diyorum ki o öbür cebimde saklı. Çünkü hükümeti bir sonraki seçimlerde değiştireceğiz unutmayalım. Kırmızı kart bir sonraki seçimde iktidar değişeceği zaman gösterilecek. Hep beraber Türkiye bir sonraki seçim sonrası aydınlığa ulaşacak” diye konuştu.

 

KAVAS DEVECİ: PEK ÇOĞU BELEDİYECİLİK DEYİNCE GÖZLERİNDE DOLAR, EURO İŞARETLERİ OLUŞUYOR  Babacan, “Şanlıurfa bir tarım şehri, bir tarih şehri, bir kültür kenti ama çiftçilerimizin sıkıntılarını hepimiz biliyoruz. Maliyetler artıyor. Çiftçiler artan maliyetler altında eziliyor. Bu gıda enflasyonunu da tetikliyor. 11 yıl boyunca devletin bütçesini hazırlayan ekipte yer aldım. Şuan çok büyük bir israf var. Biz DEVA Partisi olarak tamamen tertemiz bir kampanya yürütüyoruz. İktidar tarafından harcanan paranın tamamı milletten çıkıyor. Milletimiz kalbinin sesini dinlesin, gönlünü kimden yanaysa ona oy versin. Ahlak kuralları çevresinde belediyeciliği yapacağız. Bizim seçim beyannamemiz 2 sene önce belli oldu. Birileri seçime kısa bir süre kala seçim beyannamesi hazırlıyorsa demek ki onlar yetirince hazır değil. çünkü pek çoğunun belediye denilince aklına gelen kelime rant, pek çoğu belediyecilik deyince gözlerinde dolar, Euro işaretleri oluşuyor. Biz belediyecilik denilince hizmet anlıyoruz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Baydilli’den Kırsala ÇıkarmaÖnceki Haber

Başkan Baydilli’den Kırsala Çıkarma

Beyazgül’ün seçim ofisinde coşkulu destek salona sığmıyorSonraki Haber

Beyazgül’ün seçim ofisinde coşkulu deste...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar