Karaköprü’nün 10 günlük başkanı istifa etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Karaköprü’nün 10 günlük başkanı istifa etti
10 gün önce Karaköprü Belediyespor Kulüp Başkanlığına seçilen Murat Cevheri, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin destek vermemesi üzerine görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Geçtiğimiz yıl 3. Lig’de şampyion olarak 2. Lig’e yükselen Karaköprü Belediyespor’da, geçtiğimiz 24 Haziran’da gerçekleşen kongrede Kulüp Başkanlığına Karaköprü Belediye Meclis Üyesi Murat Cevheri seçilmişti. 10 gündür kulüp başkanlığı görevini yürüten Cevheri, yaptığı basın açıklaması ile görevinden istifa ettiğini duyurdu.

İşte Murat Cevheri’nin istifa açıklaması…

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisinden Karaköprü Belediyesi encümen üyesi seçildim. Seçimin akabinde Şampiyon olarak 2. Lige yükselen Şanlıurfa’nın şirin ilçesi Karaköprü Belediyespor’un sahipsiz kalmaması anlamında bu güzide kulübe başkan adayı oldum. Çok değerli arkadaşlarımızla yapılan 3. Olağanüstü kongrede başkanlığı üstlendim.

Karaköprü Belediyespor’a hizmet edip, daha iyi yerlere getirme anlamında gövdemizi taşın altına koyarken, Belediye başkanımız Sayın Nihat Çiftçi’nin tutarsızlığı ile karşılaştım. Kendisi ile defalarca görüşmemize rağmen, Aradan geçen süre zarfında takımı en ufak bir sahiplenme ve destek anlamında herhangi bir düşüncesi olmadığına inandım.

Türkiye’de bir çok ilin hayali olan 2. ligde bulunmaya düşman zihniyet ile bir arada yaşamanın üzüntüsünü yaşarken, inanılmaz bir hayal kırıklığını da bir arada yaşamanın acısını hissettim.

Çok büyük hayaller ile başladığımız, serüvenimize önümüzdeki engelin Sayın Nihat Çiftçi olduğunu gördüm.

Memleketin umutlarının, hayallerinin çalınmasına göz yumamazdım. 300 Bin nüfuslu bir ilçenin 2. Lige çıkmış bir takımının umutlarının çalınması beni ziyadesiyle üzmüştür.

Spora ve sporcuya bakış açısının çok kötü olduğunu, Karaköprü Belediyespor’u küme düşürme çabası içinde hatta kapatma düşüncesi olduğunu gördüğümden dolayı çok sevdiğim Karaköprü Belediyespor Kulüp başkanlığında İstifa ediyorum. Bundan sonraki süreçte Karaköprü Belediyespor kulübüne başarılar dilerim.

                            


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi gençleri sporla buluşturuyorÖnceki Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi gençleri...

Bakan Bolat, "Müjdemiz olsun!" diyerek duyurdu!Sonraki Haber

Bakan Bolat, "Müjdemiz olsun!" diyerek d...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar