İş Başvurus sitesi

DEM Parti'den istifa eden Birecik Belediye başkanıyla ilgili açıklama

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DEM Parti'den istifa eden Birecik Belediye başkanıyla ilgili açıklama
Şanlıurfa’da AK Parti’ye geçeceği iddia edilen Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit’in DEM Parti’den istifasıyla ilgili açıklama geldi. DEM Parti Şanlıurfa İl Örgütü’nün yapılan açıklamada, Begit için “Bayrak ve sembollerle bir sorunumuzun olmadığı bilinmesine rağmen içerisine girdiği kirli ilişkileri bu asılsız iddialarla örtbas etmeye çalışmış, rantı seçmiştir” denildi.

31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti’nin oylarıyla Birecik Belediye başkanı seçilen Mehmet Begit, seçimden bir ay sonra DEM Parti’den istifa etti. 

Begit, 29 Nisan’da yine DEM Parti’den seçilen 4 meclis üyesiyle birlikte açıkladığı istifasına ilişkin “Atatürk posterine ve Cumhurbaşkanı posterine yapılmak istenen müdahaleleri kabul etmemiz mümkün değildir. Ayrıca seçimden sonraki süreç içerisinde dışarıdan yönetme hususunda baskılar oluşmaya başladı” şeklinde gerekçeler öne sürdü.

DEM Parti Şanlıurfa İl Örgütünden yapılan açıklamada ise Begit’in iddiaları yalanlandı.  “Halkın iradesini pazarlık konusu yapan Mehmet Begit kent hafızasında utançla anılacaktır” başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“31 Mart yerel seçimlerinde Urfa halkı 7 belediyeyi kazanarak tarihi bir başarı elde etmiştir. Halkın zafer kazandığı belediyelerden biri olan Birecik’teki aday belirleme sürecinde kent dinamiklerinin uzlaşısı sonucunda Mehmet Begit belediye eş başkan adayı olarak gösterilmişti. Birecik’te kent dinamiklerinin uzlaşısı sandık sonuçlarına yansıdı ve 31 Mart’ta partimiz büyük bir zafer elde etti.

Begit’in adaylığı sürecinde partimiz kent uzlaşısı stratejisi kapsamında kent dinamiklerinin taleplerini göz önünde bulundurmuş, sağlanan konsensüse göre karar almıştır. Aday belirleme süreci ve seçim sürecinde Urfa’da belediye eş başkan adaylarıyla ortak çalışma süreçleri yürütülmesine rağmen Mehmet Begit ortak hareket etme yönündeki bütün çabalarımızı suistimal etmiştir.

29 Nisan günü kamuoyuna istifasını açıklayan Mehmet Begit, aslı astarı olmayan iddialarla partimize dönük karalama kampanyasının parçası olmuştur. Bayrak ve sembollerle bir sorunumuzun olmadığı bilinmesine rağmen içerisine girdiği kirli ilişkileri bu asılsız iddialarla örtbas etmeye çalışmış, rantı seçmiştir. Kişisel tercihini siyasal bahanelerle açıklamaya çalışarak karanlık odaklarla ilişkisini ortaya koymuştur. Karanlık ve kurgusal açıklamalar yaparak müdahale gibi hayal ürünü bahanelere sığınan Begit, eş başkanlık kurumunu ve halkla birlikte yönetme ilkemizi yok saymıştır. Bu hayal ürünü ve kirli iddiaların aksine dışarıdan hiçbir müdahale söz konusu değildir. Oysa ki kendisi belediye meclis üyelerimizin ve belediye eş başkanımızın ortak hareket etme çabalarını yok saymıştır. 

Seçim sonrası sorunların çözümü ve belediyenin asli görevi olan hizmet boyutunun bir an evvel hayata geçirilmesi için hem merkezi hem de yerel düzeyde partimiz üzerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmiştir. İstifa öncesi ve sonrası bütün görüşme taleplerimizi, ortaklaşma zeminin yakalanması yönündeki bütün girişimlerimizi reddetmiştir.

Ancak Mehmet Begit ve istifa eden meclis üyeleri karanlık ilişkilere girerek halkın seçimlere yansıyan iradesini kirli pazarlıklara alet etmiştir. 

Birecik halkının büyük bedeller ve emekle kazandığı belediyeyi kirli pazarlıklara alet eden Mehmet Begit, kendisini seçen halka sırtını dönmesiyle kentin hafızasında utanç ile anılacaktır. Birecik ne olursa olsun bizimdir, halkındır. Begit de mevcut belediye yönetimini karanlık ilişkiler ve kirli pazarlıklarla gasp edenler de meşru değildir. 

Halkımızın iradesine karşı suç işleyen çeteci anlayışa karşı mücadelemizi her alanda sürdüreceğimizin sözünü veriyoruz. Birecik Belediye meclis üyelerimiz bu kirli ve korkak anlayışa karşı en güçlü bir biçimde muhalefetini yürütecek, halkın hakkını ve hukukunu savunmaktan asla geri durmayacaktır.”
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa dahil 34 ile sarı kodlu uyarıÖnceki Haber

Şanlıurfa dahil 34 ile sarı kodlu uyarı

Viranşehir'de feci olay!Sonraki Haber

Viranşehir'de feci olay!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar