Bozova Belediyesinden Üniversite öğrencilerine burs desteği!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bozova Belediyesinden Üniversite öğrencilerine burs desteği!
Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy’un talimatları doğrultusunda bu yıl ilk kez üniversite sınavına girerek üniversiteye yerleşen 320 öğrenciye bir defaya mahsus burs desteği veriliyor.

2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte üniversiteye yerleşen öğrencilere burs verilmesi için alınan başvurular yapılan değerlendirmeler sonrasında öğrencilerin hesaplarına yatırılmaya başladığı öğrenildi. Verilecek burslar maddi durumu iyi olmayan öğrenciler başta olmak üzere sırasıyla verileceği öğrenildi. Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin yanı sıra Bozova Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl açılan üniversiteye hazırlık kurslarında da başarılı olan öğrencilere burs desteği verileceği öğrenildi.

 

BAŞKAN AKSOY’DAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS DESTEĞİ

Her zaman gençlere ayrı bir değer ve önem veren Bozova belediye başkanı Suphi Aksoy, göreve geldiği ilk günden bugüne kadar eğitimde de öğrencilere desteğini eksik etmeyerek her zaman öğrencilerin ve gençlerin yanında oldu. Olmaya da devam ediyor. Üniversite bursları ile ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulunan Başkan Aksoy, ‘geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize her türlü desteği veriyor ve vermeye de devam ediyoruz. Bugün ilçemizde üniversiteyi kazanan öğrencilerimize destek olmak için kendilerine bir defaya mahsus olmak üzere burs desteğinde bulunuyoruz. İnşallah üniversiteyi kazanan öğrencilerimiz gelecekte büyük başarılara imza atacaklardır. Üniversite sınavına girerek üniversitelere yerleşen tüm öğrencilerimize eğitimde başarılar diliyorum’ dedi. Üniversite bursları ile ilgili olarak öğrenciler ise, ‘Belediye başkanımızın bizlere eğitim desteği olarak vereceği burs için kendisine teşekkür ediyoruz. Eğitimde bu zorlu günümüzde maddi olarak bir nebze de olsa nefes alacağız. Alacağımız bursla eğitim ihtiyaçlarımız başta olmak üzere diğer ihtiyaçlarımız içinde kullanmış olacağız. Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz’ dediler.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Depremzede öğrenciler için yeni kararÖnceki Haber

Depremzede öğrenciler için yeni karar

VİRANŞEHİR BELEDİYESPOR’DA TEK HEDEF GALİBİYETSonraki Haber

VİRANŞEHİR BELEDİYESPOR’DA TEK HEDEF GAL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar